Türkiye'nin Lider Yapı Platformu ÇİZİM PROGRAMLARI Sta4cad Sta4cad nedir? Fiyatı ne kadar?
Sta4cad nedir? Fiyatı ne kadar?
muhendis1
Sta4cad nedir? Fiyatı ne kadar?
0
517
 • Derecelendirme: 2.9/5 - 20 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
#1
Bunu Paylaş:
Şuan Offine!
muhendis1Katılımcı Üye
***
 • Konular12
 • Mesajlar13
 • Rep puanı 0
 • Beğenilenleri 3
 • Beğendikleri 1
Sta4cad endüstriyel çok katlı bina tasarımları için kullanılan, merkezi Türkiye’de olan [Linki görebilmek için lütfen GİRİŞ YAPIN veya KAYIT OLUN]na ait bir yazılımdır. Sta4cad programı sayesinde birden fazla kata sahip betonarme binaların çeşitli analizleri yapılmaktadır.

 Bu analizlerin başında sismik ve rüzgar analizleri ile statik analizler gelmektedir. Yalnızca Türkiye’de değil dünyanın birçok yerinde inşaat uygulamalarında sıklıkla kullanılmaktadır. Structural Analysis for Computer Aided Design şeklinde açılımı olan yazılımın Türkçesi Bilgisayar Destekli Tasarım için Yapısal Analiz şeklinde uyarlanabilmektedir. 

Otomatik olarak 3D modelleme yapabilen ve girilen bilgileri 3 boyutlu olarak işleyebilen program inşaat mühendisleri ve mimarlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

Sta4cad ne için kullanılır?Sta4cad sayesinde tasarımı bilgisayar üzerinde yapılmış olan her türlü betonarme yapının dayanıklılık analizi yapılabilmektedir. Programın Türk firma tarafından tasarlanmış olması beraberinde bazı avantajları da getirmektedir. 

Programın içerisinde bulunan deprem analiz modülü Türkiye’de geçerli olan deprem yönetmeliklerine uygun analizlerin de yapılmasına olanak tanımaktadır.

Sta4cad kullanılarak yapılan analizler raporlanabilmektedir. Kullanıcının isteğine bağlı olarak maliyet analizi ve yapının yönetmeliklere uyumluluğu da kontrol edilebilmektedir. Sta4cad programı tüm dünyada geçerli olan birçok sismik analiz yönetmeliği ile uyumlu olarak tasarlanmıştır ve uyumlu olacak çalışmaktadır. TS 500 ve TDY 2007 gibi uluslararası deprem yönetmeliklerine uygun analizler de program sayesinde yapılabilmektedir. Aynı zamanda pek çok mimari yapıda sıklıkla kullanılan merdiven hesabı, tonoz hesabı ve kubbe hesabı da program ile yapılabilmektedir.

Fiyatı ve özellikleri nelerdir?

Sta4cad programı lisanlı ve ücretli bir programdır. Sta4cad programının kısıtlı analizlerin yapılmasına olanak sağlayan demo sürümleri internet üzerinden indirilebilmektedir. Sta4cad V14.1 son sürümünün satış fiyatı ise 12000 TL olarak belirlenmiştir. Eğer bir önceki sürüme sahipseniz yeni sürüme geçiş ücreti ise 2000 TL olarak belirlenmiştir.

Sta4cad programı ile özellikle çok katlı betonarme yapıların birçok analizi yapılabilmektedir. Bu analizlerin başında mukavemet yani dayanıklılık analizi, deprem analizleri, modal analizler, yapı optimizasyonu analizleri gelmektedir. 

Aynı zamanda 3D görüntüleme özelliği ile tercih edilen program sayesinde gerilme ve kuvvet analizleri gibi birçok mekanik ve fiziksel analiz yapılabilmektedir.
Beğenenler:
  


Hızlı Menü: