Türkiye'nin Lider Yapı Platformu FORUM MEYDANI Forum hakkında Duyuru: FORUM KURALLARI
FORUM KURALLARI
yönetici
FORUM KURALLARI
0
946
 • Derecelendirme: 2.7/5 - 33 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
#1
Bunu Paylaş:
Şuan Offine!
yöneticiBi kaave?
******
KURUCU
MİMAR
 • Konular89
 • Mesajlar119
 • Rep puanı 8
 • Beğenilenleri 13
 • Beğendikleri 37
Yapı Sektörü'nün Lider Platformu YAPIFORUMU.COM için bazı olmazsa olmaz kurallar bulunmaktadır. Platformun hepimiz için daha faydalı bir yer olması ve başkalarının kişilik haklarına yönelik herhangi bir gasp olmadan özgürce düşüncelerimizi, fikirlerimizi, üretimlerimizi, sorularımızı, geyik muhabbetlerimizi yapabilmemiz bu kurallarla çizilen sınırlar içerisinde gerçekleştirilecektir.

1) Lisanslı, dijtal ortamda veya fiziki olarak satışı yapılan; bir firma veya herhangi bir tüzel kişiye vb. ait hiçbir döküman - proje - çizim - ekipman - program - fiziki veya dijital ürün linki paylaşılamaz, bunların satışı kesinlikle yapılamaz. (Bu kurala uymayanların içerikleri silinir. 3 gün uzaklaştırma cezası alır. Tekrarı halinde üyeliği kalıcı olarak sonlandırılır!)

2) Forum içinden herhangi bir üye için veya forum dışından herhangi biri veya firma için kişilik haklarını küçümseyici, küçük düşürücü, küfür içerikli , argo vb. kullanımlar ile paylaşım yapılamaz. Bu kuralı ihlal eden üyeler uyarılmaksızın SÜRESİZ UZAKLAŞTIRMA CEZASI alacaktır. Bu nedenle ne yazdığınıza ne paylaştığınıza lütfen dikkat edin. Bir başka üyenin sizle aynı fikirde olmaması ona hakaret edebileceğiniz anlamına gelmiyor. Forum kurallarına uygun olduğu müddetçe herkes istediği şeyi paylaşmakta sonuna kadar özgürdür. Forum kurallarına uygun olmayan fiilleri, profilleri vb içerikleri iletişim veya report sekmesinden bize bildirin. En kısa sürede talebiniz değerlendirilecektir. (Bu kurala uymayanlar 2 gün uzaklaştırma cezası alır. bu sebepten dolayı 2 kez uyarılması halinde 3. kez tekrarlandığında üyeliği kalıcı olarak sonlandırılır.)

3) Üyelerimizin Paylaşımları (konu/yorum) düzgün bir ifade tekniği, Türkçe dil bilgisi ve imla kurallarına uygun olması, tamamını büyük harf yazmaması beklenir. 

4) Elbette site dışı linkler paylaşabilirsiniz. Kendi sitelerinizi / dış herhangi bir link paylaşımı yapabilirsiniz. Ancak forumdaki varlık nedeni spam derecesinde link paylaşmak, reklam yapmak olduğu anlaşılan üyelerin hesaplarını siliyoruz. Bu konuda moderatörlerimiz sınırsız yetki / takdir sahibidir. Bu nedenle hiçbir anlam ihtiva etmeyen, tek amacı pinlemek olan içerikler tespit edildiği takdirde silinecektir.

5) Haber içeriklerinde kaynak belirtmek zorunludur. Clickbate başlıklar kullanmak, başka kullanıcıları aldatmak kesinlikle yasaktır.

6) Profil resimleri, FORUM İMZALARI; siyasi, cinsel, argo, küfür, iğrençlik vb. saçma sapan görseller olamaz. 

7) YAPIFORUMU.COM 'da din / siyaset / ideoloji konuşulamaz. Siyasi içerikler tespit edildiği takdirde silinecek olup paylaşan üye uyarı cezası alır. Tekrarı halinde üyeliği sonlandırılır. Ancak buna karşın politika konuşmak serbesttir. (Örneğin tarım politikası, yapılaşma politikası vb..)

8) Diğer üyelere spam niteliğinde olan veya olmayan şekilde reklam vb nedenlerle özel mesaj yoluyla ulaşan kullanıcıların şikayet - tespit edilmesi halinde üyelikleri kalıcı olarak sonlandırılır.

9) Burada yazılı olmayan konularda moderatörler + yöneticiler tam yetkiye sahiptir. Sitemizi kullanan, üye olan, ziyaret eden herkes bunları ve ilk kayıt ekranındaki maddelerin hepsini kabul etmiş sayılır.  Bu kurallar önceden haber vermeksizin değiştirilebilir, yeni maddeler eklenebilir, mevcut maddeler kaldırılabilir. 

10) Forumda mükerrer üyelik yasaktır. Ancak kişisel hesabınızın yanı sıra kurumsal hesabınız için de bir üyelik oluşturabilirsiniz. Bunun için bazı bilgileri / sahipliği doğrulamanız gerekebilir.

11) "Neeeolurr yardımm edin" , "bu nasıl bişeeey" , "denemesi beddava" vs şeklinde anlamsız, anlatım bozukluğuna sahip, aldatıcı, tıklamaya teşvik edici başlık oluşturmak ve sadece dikkat çekmek amacıyla alakasız KONU ÖN EKLERİ kullanmak yasaktır. 

12) Forumda  ne amaçla olursa olsun Whatsapp Discordd vb sohbet gruplarına davet etmek, kullanıcı toplamak açık veya özel mesaj yoluyla üyelik gerektiren başka sitelere yönlendirmek yasaktır. Bu kurala uymayanların paylaşımı silinir, 3 gün uzaklaştırma cezası alır. Tekrarı halinde süresiz ban cezası uygulanır.

13) Forumda borç istemek, ne sebeple olursa olsun yardım - bağış toplamak kesinlikle yasaktır. Bu kurala uymayan kullanıcılara uzaklaştırma cesası verilir. Tekrarı halinde süresiz ban cezası verilir.

14) İnsan sağlığına zararlı her türlü maddenin tanıtımı, paylaşımı yasaktır.

15) Tek kullanımlık e-posta adresiyle foruma kaydolan, kullanıcı adı anlamsız, ciddiyetten uzak bir ifade tekniğiyle BİO (hakkında) kısmını dolduran üyelerin üyelikleri farkedildiği takdirde silinir. Bu nedenle forumda ne amaçla bulunduğunuzu, mesleğinizi, ilgi alanlarınızı dikkatli biçimde doldurun. Kullanıcı adınızı forum kurallarına uygun seçin.

16) Yeni bir konu paylaşmadan önce, forumu kullanmadan önce forumda daha önce sorulmuş / paylaşılmış olabileceğinden tekrar eden içerikler olmaması amacıyla forumda arama yapmanızı ve [Linki görebilmek için lütfen GİRİŞ YAPIN veya KAYIT OLUN], [Linki görebilmek için lütfen GİRİŞ YAPIN veya KAYIT OLUN],  [Linki görebilmek için lütfen GİRİŞ YAPIN veya KAYIT OLUN] , [Linki görebilmek için lütfen GİRİŞ YAPIN veya KAYIT OLUN] ayrıca [Linki görebilmek için lütfen GİRİŞ YAPIN veya KAYIT OLUN] sayfalarını ziyaret etmenizi öneriyoruz. Forumu kullanan herkes bu kuralları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılır.

SON GÜNCELLEME: 06.12.2020


Hızlı Menü: