Türkiye'nin Lider Yapı Platformu ETKİNLİK MERKEZİ Yarışmalar 3D Yazıcı Ödüllü Online Mimari Maket Yarışması
3D Yazıcı Ödüllü Online Mimari Maket Yarışması
etkinlikmerkezi
3D Yazıcı Ödüllü Online Mimari Maket Yarışması
0
724
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Bunu seveceksiniz 
#1
Bunu Paylaş:
Şuan Offine!
etkinlikmerkeziYAPIFORUMU
**
PAYLAŞIM EKİBİ
  • Konular5
  • Mesajlar5
  • Rep puanı 0
  • Beğenilenleri 1
  • Beğendikleri 1
[Resim: ILbTbR.jpg]

Instagram üzerinden yürütülecek olan yarışmanın çağrı metnini aşağıdan inceleyebilirsiniz:

Kalebodur’la Maket Yarışması dahilinde, tasarımlarınızın her aşamasından, her detaydaki ve her ölçekteki maketleri #kalebodurlamaket hashtag’i ile paylaşmaya davet ediyoruz.

Katılım Şartları

“Kalebodur’la Maket Yarışması”, mimarlık, iç mimarlık, peyzaj mimarlığı, endüstri ürünleri tasarımı, şehir ve bölge planlama bölümlerinde eğitim gören ya da bu bölümlerden mezun kişilerin katılımına açıktır.
Katılımcılar için yaş sınırı yoktur.
Ahlaka aykırı, pornografik içerikli veya herhangi bir siyasi veya dini görüşle bağdaştırılabilecek içerikler değerlendirilmeye alınmaz.
Başvuruların bu yarışma için üretilmiş olmak zorunda değildir ancak eserin kişiye ait olması beklenmektedir. Başkasına ait olduğu belirlenen eserler yarışma dışı bırakılır. Ayrıca, yarışmaya gönderilen eserin özgün bir çalışma olmaması, aksine bir iddia olması ve üçüncü kişilerin tasarım üzerinde hak iddia etmesi durumunda sorumluluk yarışmacıya ait olacaktır. Kalebodur, gönderilen eserin özgün bir çalışma olmaması durumunun anlaşılmasının ardından sorumluluk kabul etmemektedir. Eğer ödül kazanan çalışmanın özgün bir eser olmadığı anlaşılır ise ödülün derhal iade edilmesi gerekecektir.

Teslim

Yarışmacılardan, Instagram hesaplarından, aşağıdaki teslim koşulları çerçevesinde, maket fotoğraf(lar)ı gönderisi ile yarışmaya katılması beklenmektedir.
Yarışmacı dilediği kadar maket ile yarışmaya katılabilir ancak her gönderi yalnızca bir maket içermek zorundadır. Farklı maketlerin aynı gönderi ile teslim edilmesi durumunda başvuru değerlendirmeye alınmayabilir.
Tasarım sürecinin parçası olmayan satış amaçlı üretilmiş, ticari maketler değerlendirilmeye alınmayacaktır.
Yarışmacının Instagram profilinin “açık” olması zorunludur.
Yarışmacıların maket fotoğraflarını kendi Instagram hesabından paylaşması beklenmektedir.
Başvurunun geçerli olabilmesi için yapılan paylaşımlarda Kalebodur’un Instagram hesabına mention ve #kalebodurlamaket hashtagi eklenmesi zorunludur.
Kalebodur’u mention etmeyen, özel hesaplardan veya yanlış/farklı hashtag ile yapılan başvurular değerlendirilmeye alın(a)mayacaktır.
Kalebodur’un Instagram hesabını takip etmeyen yarışmacılar, yukardaki şartları yerine getirmiş olsa bile yarışma dışı bırakılacaktır.
Tüm bunlara ek olarak, ön seçim listesine kalan kişilerden Öğrenci / Mezuniyet Belgesi (Katılımcı tarafından E-Devlet üzerinden elde edilebilir) talep edilecektir.

Jüri Üyeleri

Cemal Çobanoğlu
Barış Demir
Murat Küçük
Salih Küçüktuna
Pelin Özgen

Ödüller

1. Ödül: 3D Yazıcı
2. Ödül: Dremel seti
Eşdeğer Mansiyon: Seçici Kurul (maks. 5 adet) mansiyon verebilir. Mansiyon kazanan kişilere Atölye Kale ürünlerinden hediye edilecektir.
*Kalebodur ödüllerde değişiklik yapma hakkını kendinde saklı tutar.

Yarışma Takvimi

İlan Tarihi: 21 Ekim 2020
Son Başvuru Tarihi: 20 Kasım 2020 (saat 23:59’a kadar)
Ön Seçim Sonuçlarının İlanı: 30 Kasım 2020
Ödüllerin İlanı: 11 Aralık 2020


Hızlı Menü: